Zamknij oczy... i baśnij...
 
 

Jesteśmy niewielkim rodzinnym wydawnictwem, zrodzonym z marzeń tworzenia o dzieciach i dla dzieci. Pragniemy podarować najmłodszym czytelnikom prawdziwe baśnie i bajki, które pobudzą ich wyobraźnię, zachęcą do czytania i nauczą tego, co w życiu najważniejsze.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do księgarni. W przygotowaniu kolejne pozycje, które już wkrótce mamy nadzieję przedstawić naszym małym czytelnikom. Serdecznie zapraszamy!

Nasz zespół tworzą:

Anna Paszkiewicz – autorka baśni i bajek dla dzieci („Po drugiej stronie tęczy”, „Opowieść o znudzonej królewnie”, „Opowieść o próżnej księżniczce”, „Pafnucy. Ostatni smok”, „Marzenie”, „Trzeszczowiersze”, „Wiersz-Ątka” i wiele innych). Od kilku lat współpracuje z czasopismem dla dzieci „Promyczek”, gdzie ukazują się jej wiersze, fraszki i opowiadania. Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych, pełnych energii dziewczynek – wielbicielek bajek, ekspertów ds. dinozaurów i budowania rakiet z puchowych poduszek.

Agnieszka Filipowska ilustratorka bajek dla dzieci. Z zawodu architekt, a na co dzień grafik komputerowy oraz mama małej pasjonatki koparek, dźwigów i samochodów, której nieobce są nawet takie pojęcia jak „suwnica”.

Kazimierz Perkowski - ilustrator bajek dla dzieci. Zdobywca m.in. nagrody publiczności w konkursie komiksowym Magazynu Świat Komiksu (2002). Wielki pasjonat maszyn latających wszelkiej maści i rozmiarów oraz tata pewnego małego wielbiciela maszyn budowlanych. Twórca i redaktor serwisu airbot.net poświęconego aerostatom i sterowcom.

Nasz krasnoludek Bajdulek - prapraprapra... wnuk Koszałka - Opałka, który zgodził się użyczyć swojego wizerunku naszemu wydawnictwu. Miłośnik literatury, wielbiciel rodzynek i przyjaciel wszystkich dzieci, a przy tym zapalony podróżnik i współtwórca serwisu bajdulkowo.pl.